Učenki Sara in Ema, članici novinarskega krožka, sva naredili anketo pri učencih iz oddelka OPB9 (4. C in del 4. A). Spraševali sva jih o zimskih počitnicah:
Kakšne so bile tvoje počitnice?
Ali se ti zdi vredu, da imamo počitnice na dva meseca? Zakaj ja oziroma ne?

Eliza Kastelic:
Moje počitnice so bile zabavne, veliko sem tudi pogrešala prijatelje, šolo malo manj, saj sem se zelo zabavala.
Se mi zdi v redu, da jih imamo na dva meseca, ampak mogoče bi jih potrebovali malo več.

Kristina Pajntar:
Moje počitnice so bile v redu, ker sem veliko smučala in bila pri babici.
Ja, da jih imamo na dva meseca, se mi zdi dobro, da se lahko še kaj učimo.

Neja Žibret Žučko:
Moje počitnice so bile v redu, bila sem v Italiji in jo raziskovala.
Da jih imamo na dva meseca, se mi zdi prav. Samo, če bi jih bilo malo več, bi bilo tudi dobro.

Eva Radonjić:
Bila sem v Kranjski Gori, sem veliko smučala, po tem sem odšla k babici, kjer je bila tudi moja sestrična.
Dobro je, da jih imamo na dva meseca, saj se malo spočiješ, nato je že spet šola.

Glib Leskiv:
Moje počitnice so mi bile zelo všeč, ker sem bil v Črni gori.
Dobro je, da jih imamo na dva meseca, ker lahko vsaka dva meseca čakaš na nove počitnice, ne da imaš enkrat dolge, po tem pa moraš čakati na poletne počitnice.

Tara Rekić:
Moje počitnice so bile zelo zabavne, ker smo doma gledali veliko serij.
Meni je to, da jih imamo na dva meseca, čisto v redu, ker potrebujemo počitek po vseh teh ocenjevanjih, in da se malo spočijemo.

Nina Gostenčnik:
Moje počitnice so bile odlične, ker sem bila pri babici. Bilo je res super, ker je bil tam tudi moj bratranec.
Meni je všeč, da so na dva meseca, da se lahko malo spočiješ od pouka.

Katarina Perla:
Moje počitnice so bile super, ker smo odšli smučat.
Zelo mi je všeč, da so na dva meseca, da se odpočijemo od šole pa take stvari.

Robert Lopez Šljuka:
Imel sem v redu počitnice.
Zdi se mi dobro, da so na dva meseca, da se dovolj naučimo.

Ivan Ivanišević:
Moje počitnice so bile dobre.
Všeč mi je, da so na dva meseca. Lahko se več naučimo.

Aljaž Van Jović:
Imel sem zelo dobre počitnice.
Dobro je, da so na dva meseca, da imamo čas za zabavo in prijatelje.

Jurij Starešinič:
Moje počitnice so bile zelo v redu, čeprav sem tudi malo pogrešal šolo in prijatelje. Vseeno so se hitro končale.
Zdi se mi prav, da so na dva meseca. V šoli imam prijatelje, s katerimi se vsak dan zabavamo, pogrešam tudi malo učenja.

Sara Flander Erman in Ema Novak (5. B)