Letna šola v naravi se le pričela 6. 11. 2023, ki je trajala do 10. 11. 2023. Ko smo s prijateljicami izvedele za šolo v naravi smo se že popoldne v podaljšanem bivanju že menile kako bomo po sobah.  Seveda na koncu ni bilo tako!

Bilo je zelo zabavno a na žalost sem jaz prišla en dan kasneje, saj sem bila na družinskem potovanju. Jaz sem imela testiranje plavanja šele v torek popoldne in bila sem pri učitelju Janiju. In v torek zvečer smo imeli nočni sprehod. Pa morem priznati da sem kar malo pogrešala svoje starše. Na nočnem sprehodu smo odšli do razgledne točke Luke Koper. Nato je sledilo spanje, in ne nismo se tuširali saj smo se po plavanju na bazenskem tušu stuširali.

V sredo zjutraj smo imeli jutranji tek in res bil je super saj je bilo še malo mrzlo in pasalo je. Po telovadbi je sledil samopostrežni zajtrk in imeli smo vse! No ja, učna ura in potem plavanje plavali smo prsno (žabico), hrbtno in kravl. Ja, po počitku smo imeli orientacijski tek. To je, ko greš z zemljevidom in namigi odpraviš po določenem mestu npr. Kopru.

In v sredo zvečer smo izdelovali luke, za katere smo po tem oz. v četrtek pred in po kosilu vadili predstavo! No, predstave so bile dobre in smešne. In, ko smo na našo žalost (učiteljsko srečo) imeli zadnji večer v Kopru v hotelu Žusterna.

Odšli smo v učilnico, kjer je bilo vse že pripravljeno za veliki KVIZ. Po kvizu so z lutkami nastopali še ostali, ki so hoteli.

Ko smo odšli v sobe sva s sostanovalko že malo spakirali saj bomo imeli zjutraj plavalno tekmovanje. Na plavalnem tekmovanju nam je šlo kar dobro plavali smo prsno (žabico), kravl in hrbtno.
Ko smo se vračali, nas je pred Žusterno počakal dvonadstropni avtobus. Ko smo se vrnili so nas starši pričakali celi veseli in presrečni

Tudi mi smo bili veseli in jaz sem si rekla kar »končno oz.(ne) spet starši«

Ema Novak,   5.B