Zlati prinašalec je zelo priljubljena pasma zaradi svoje lepote. Kot družinski pes je nadvse potrpežljiv, miren in navezan na člane svojega krdela. Zelo rad ima otroke. Barva dlak je zlatorumena ali črna. Samec zraste od 55 do 60 cm in ima okoli 35 kg, samica pa od 52 do 56 cm ter tehta podobno kot samec, mogoče malo manj.

Glede na njihove pozitivne lastnosti se je tudi moja družina odločila za novega družinskega člana po imenu Luna. V petek sva z mamo odpravila na Hrvaško (blizu Zagreba) po Luno. Za tujino sva se odločila zato, ker je leglo boljše kot v Sloveniji in še cena je ugodnejša. Luna  v moji družbi zelo uživa in se je  zelo dobro vklopila v družino. Mlajša sestrica je bila takoj navdušena nad njo in jo brez besed objela.

Moj sošolec pa ima 1 leto starega mešanca med zlatim prinašalcem, labradorcem in nemškim ovčarjem. Ponj so se odpravili v Črnomelj. Ime mu je Loui (Lui). Je rjavo-črne barve in ima okoli 40 kilogramov.

Je razigran in zelo prijazen. Komaj čakam, da se bosta lahko skupaj igrala.

S kužki je veliko obveznosti, ampak nam polepšajo prav vsak dan.

Aleksander Juvan in Jaka Mišković, 7. a