1. 9. 2020 smo bili učenci osmega razreda (a in b) na tehničnem dnevu. Avtobus nas je pripeljal do Srednje gradbene, geodetske in okoljevarstvene šole, kjer so nas vljudno pričakali ravnatelj in nekaj učiteljev. Najprej so nam razložili, kakšno izobrazbo nam ponuja ta šola. Nato so nam priredili nekaj zabavnih delavnic z naslovi:

Vožnja bagra

Izdelovanje iz keramike

Kamnoseštvo

Izdelovanje ptičje hišice

Geodetska delavnica

Po prvem delu delavnic (ki so trajale okoli 1 uro) smo imeli malico, med katero so nam še bolj predstavili šolo. Po malici smo se sprehodili po njej. Nato smo imeli še drugi del delavnic. Po končanem programu smo se zbrali in šli nazaj proti šoli.

Sam sem bil vključen v dve delavnici: vožnje bagra in izdelovanje iz keramike. Pri izdelovanju iz keramike smo imeli na izbiro veliko različnih barv keramičnih ploščic. Na drugi delavnici smo se naučili, kako se vozi bager. Bilo je zelo zabavno in upam, da bo tudi drugim všeč, ko bodo šli.

Jure Jurkovič, 8. A