1. 9. 2021 smo se vsi petošolci odpravili na športni dan okoli Blejskega jezera. Odpravili smo se na razgledno točko, kjer smo pojedli malico in hranili račke. Videli smo tudi ribe vseh velikosti.

Po počitku in malici smo se odpravili naprej. Ko smo hodili, smo videli veliko veveric, psov, in tudi kočijo, ki so jo peljali čudoviti konji. Med pohodom smo bili zelo tiho, da bi poslušali veverice in ptičke. Bila je velika tišina, kar pa med pohodi ni običajno. Videli smo tudi velik vijugast tobogan, žal nam je, da nismo prinesli kopalk. Videli smo tudi veliko različnih dreves in hišo, ki je bila obdana z rožami. Priporočamo vam ogled Bleda, kjer si lahko privoščite kremno rezino za 4 evre ali pa sladoled in čudovit ogled Bleda. Ko smo se odpravljali nazaj v šolo, smo s puncami lahko končno sedele v zadnji vrsti. Na  avtobusu so nekatere sošolke spale, nekatere pa so se igrale. Fantje so pa večinoma noreli in se smejali pa tudi motili punce, ki so v tem času spale. No, saj smo se tudi punce kasneje smejale. Po enourni vožnji smo se ustavili na avtobusni postaji, se sprehodili do šole in šli na kosilo. Po kosilu se je del dneva končal.

Neja Angelov, Sara Mahmić, Nejla kojić, Doroteja Lena Štular