RTV SLO se zdi od zunaj zelo mogočna in veličastna stavba. Ko smo vstopili v notranjost, smo zagledali lutki iz oddaj Radovedni Taček in Zajček Bine. Naprej smo si šli ogledat masko, kjer je vse zelo sterilno. Potem smo se odpravili v ogromno garderobo. V njej je več kot  10 000 kosov oblačil. Moj najljubši del televizije je bilo ogromno skladišče, v katerem skladiščijo vse pripomočke za nastope, predstave in še za vse druge stvari.

Sledil je obisk dveh studiev. Prvi studio je bil običajen, s kamerami, lučmi in značilno mizo, za katero snemajo Dnevnik. Drugi studio je vseboval zeleno platno. Sledil je obisk nekakšne kleti, ki jo imenujejo arhiv, v kateri hranijo vse zvočne posnetke. V omarah so spravljeni v nekakšnih papirjih. Sledi moj najljubši  del ogleda, obisk radia Val 202 . Najprej smo si ogledali studio, nato smo poslušali branje novic v živo. Prijazna voditeljica nam je ponudila nastop na radiu v živo, seveda smo bili zelo navdušeni. Pripovedovali smo o našem šolskem radiu, o prireditvi ob 60. letnici naše šole in o našem spletnem časopisu. Ko se je vse končalo, smo se odpravili  v šolo. Tega dneva ne bom nikoli pozabila.

Ema Anžur, 7. A

Dostopnost