V petek, 20. septembra, smo se z učiteljico Polono Kalan odpeljale do zbirnega mesta, kjer smo počakale avtobus. Na njem se je zbralo veliko učencev iz različnih ljubljanskih šol, ki sodelujejo v UNESCO ASP mreži.

Začela se je naša pot v Slovenj Gradec na UNESCOV Mirovniški tabor Prve osnovne šole Slovenj Gradec z naslovom »ZLATI REZ«. Prijazni gostitelji so nam podarili oranžne majice in malico, dobili pa smo tudi obeske za ključe, narejene s 3D- tiskalnikom.

Osnovna šola je pripravila UNESCOVO prireditev, ki se je navezovala na rešitev Zemlje pred globalnim segrevanjem. Na tem osrednjem dogodku se je zbralo veliko učencev iz več sto UNESCO šol v Sloveniji. Po končani prireditvi so nas pogostili s toplo juho.

Nato sva se v mestu udeležili delavnice Ustvarjajmo z domišljijo. V trgovinici Fantazija sva izdelali športno vrečko in okvir za lučko.

Nato smo se odpravile na sladoled. Postavili so tudi plezalno steno in nisem se ji mogla upreti. Dvakrat sem priplezala do vrha (Ema).

Sledil je ples. Z ostalimi otroki sva zaplesali »Z nogo ob tla«.

Dan je minil zelo hitro. Napočil je čas za odhod nazaj v Ljubljano.

»Za nama je prečudovit dan!« sva si rekli. Ta dogodek nama bo še dolgo ostal v spominu.

Ema Anžur in Žana Omerzu, 7. a